دانلود زیرنویس فارسی بازی GTA III
شرورترین شخصیت های سری GTA
امیرحسین والی

شرورترین شخصیت‌های منفی در سری بازی‌های GTA

امیرحسین والی 4 آذر 1400 4 دیدگاه

این موضوع از قدیم تا به امروز ثابت شده که هر داستان نیازمند یک قهرمان و یک شرور است. وجود قهرمان و شرور یا همان شخصیت‌های منفی در یک داستان، باعث جذابیت بیشتر آن می‌شود و راکستار هم با اطلاع از این موضوع، سعی کرده است تا در سری بازی های Grand Theft Auto تعدادی از بهترین داستان‌های ضدقهرمان و شرور را پیاده‌سازی کند. تا به امروز زیاد راجع به شخصیت‌های پروتاگونیست این سری شنیده‌ایم اما در این مقاله سراغ ده تا از بهترین شرورهای این سری می‌رویم. با پارسی گیم همراه باشید.

این شخصیت‌های منفی هیچوقت از یاد طرفداران سری نمی‌روند

خوشبختانه در دسته‌بندی شرورهای این سری از هر قشری می‌توانیم یک کارکتر را پیدا کنیم؛ چه رییس مافیا، چه پلیس فاسد و چه یک فرد معمولی. اما به نظر شما بهترین کارکترهای شرور این سری چه کسانی هستند؟ وجود این شخصیت‌ها علاوه بر اینکه روایت داستانی بازی را جذاب‌تر کرده است، با ایجاد چالش‌های دائمی برای شخصیت اصلی، به آن هویت می‌بخشد.

Tenpenny

۱۰. فرانک تنپنی در Grand Theft Auto San Andreas

افسر تنپنی در بدو شروع و افتتاحیه سن آندریاس حضور دارد و از همان ابتدا می‌توانید متوجه این موضوع شوید که قرار است بیشتر از این کارکتر ببینید. تمام دیالوگ‌ها و مدل ادای کلمات این کارکتر به قدری خوب پیاده‌سازی شده که از همان اول به راحتی از این کارکتر بدتان می‌آید. صداپیشه افسر تنپنی، بازیگر مطرح هالیوودی یعنی ساموئل ال جکسون است که به راحتی شخصیت منفی تنپنی را از طریق دیالوگ‌ها در مغز بازیکنان ثبت می‌کند. تنپنی یکی از فاسدترین پلیس‌های لوس سانتوس است که به خاطر رشوه گرفتن و البته قتل‌ افراد مختلف و سرپوش گذاشتن روی آن، در دادگاه مورد اتهام قرار می‌گیرد اما به خاطر ارتباطاتش با مقامات، آزاد می‌شود و پس از آزادی او، در شهر شورشی برپا می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود تا خط داستانی سن آندریاس به خاطر تنپنی وارد یکی از ماندگارترین چرخش‌های ممکن شود.

Catalina

 

۹. کاتالینا در Grand Theft Auto 3

کاتالینا تاریخچه جذابی در سری جی تی ای دارد. او در ابتدا و از لحاظ زمانی، معشوقه کارل جانسون در GTA San Andreas بود اما آن‌ها رابطه چندان جذابی نداشتند و کاتالینا سی جی را به خاطر کلاد رها می‌کند. کلاد شخصیت اصلی بازی GTA 3 است. بعد از دزدی موفقیت آمیزی که کلاد و کاتالینا از بانک دارند، کاتالینا به کلاد خیانت می‌کند و با شلیک تیری به او، پول‌ها را دزدیده و او را رها می‌کند. کاتالینا بار دیگر طی GTA 3 به کلاد خیانت می‌کند اما در نهایت کلاد با نابود کردن هلی‌کوپتری که کاتالینا هدایت می‌کرد، او را به قتل می‌رساند.

Dimitri Ras

۸. دیمیتری راسکالوف در Grand Theft Auto IV

از سابقه آدمکشی در ارتش و سپری کردن زمان زیادی در زندان سیبری باعث می‌شود تا کمی بیشتر راجع به گذشته تاریک دیمیتری بدانیم. دیمیتری بعد از مهاجرت به لیبرتی سیتی در مافیای روس، فعالیت‌های خلاف قانون خود را ادامه می‌دهد؛ اما دیمتیری بیشتر به خاطر خیانت به خانواده گانگ خود شناخته می‌شود و در پایان بازی این انتخاب به بازیکنان داده می‌شود که در مرحله‌ای و طی یک قرار فروش هروئین، دیمیتری را از سر راه بردارد. دیمیتری از آن دسته شخصیت‌هایی است که به راحتی به عنوان یکی از کثیف‌ترین شخصیت‌های کل سری یاد می‌شود و این موضوع را در تمام رفتارها و کارهای این کارکتر می‌توانید درک کنید.

Steve Heins

۷. استیو هینز در Grand Theft Auto V

استیو حتی شخصیت منفی اصلی عنوان GTA V نیست و کارهای مربوط به جرم‌های نظم‌داده شده هم انجام نمی‌دهد اما به راحتی به عنوان یکی از شرورترین کارکترهای سری یاد می‌شود. این کارکتر نه تنها یک مامور اف بی آی است بلکه ستاره یک برنامه Reality در تلویزیون هم است. با ارتباطاتی که این کارکتر با نیروهای قانونی و افراد مختلف در دنیای سرگرمی دارد، او رازهای مختلف از افراد مشهور را به دست می‌آورد و از آن‌ها باج دریافت می‌کند تا این رازها را برملا نکند. با این که کارهای شرورانه استیو به خون و خونریزی منتهی نمی‌شود، اما فکر کنم با من هم‌نظر باشید که او یکی از شرورترین شخصیت‌های سری است.

Armando Mendez

۶. آرماندو مندز در Grand Theft Auto: Vice City Stories

الخاندرو سوسا را از فیلم Scarface به یاد دارید؟ کارکتر آرماندو مندز بر اساس این شخصیت ساخته شده که اقتباس بسیار نزدیک و جالبی هم است. این بازی در حقیقت با سکانسی از آرماندو و برادرش شروع می‌شود که دنبال بار کوکایین گمشده خود می‌گردند. آٰرماندو ایدئولوژی جالبی در سر دارد و معتقد است که انسان باید همیشه به دنبال لذت خودش باشد و همین ایدئولوژی باعث می‌شود تا آرماندو کارهای عجیب و غریب و وحشتناکی را طی بازی انجام دهد. او یکی از خونسردترین قاتل‌های درون بازی است و چند تاثیر مهم در روند بازی هم می‌‌گذارد.

Massimo Torini

۵. ماسیمو تورینی در Grand Theft Auto: Liberty City Stories

قبل از مهاجرت تورینی به لیبرتی سیتی، او معمولا قتل‌های معدودی را انجام می‌داد و در شهر کوچکی داخل ایتالیا، گرداننده هتل بود. اما بعد از مهاجرت به لیبرتی سیتی و به عنوان آنتاگونیست و شرور اصلی این بازی، ماجرا برای او کمی متفاوت می‌شود. ماموریت اصلی تورینی در لیبرتی سیتی این است که رییس خانواده لئونه یعنی سالواتور لئونه را به قتل برساند اما او در حقیقت می‌خواهد که کنترل لیبرتی سیتی را با مافیای ایتالیا به دست آورد. او در ابتدا موفق به انجام این کار نمی‌شود و تصمیم می‌گیرد که صلح را در شهر برقرار کند، اما در نهایت با انفجار هلی‌کوپتر و مرگ، داستانش به اتمام می‌رسد.

Darko Brevic

۴. دارکو برویچ در Grand Theft Auto IV

سری GTA به خاطر داستان‌های انتقام‌گیری شهرت زیادی دارد و یکی از بهترین داستان‌های انتقام در قسمت چهارم این سری اتفاق می‌افتد. در این قسمت نیکو به دنبال فردی است که او و جوخه‌اش را به دشمن لو داده و متوجه می‌شود که یکی از دوستان نزدیک او یعنی دارکو برای ۱۰۰۰ دلار پول و هروئین این بلا را سر جوخه نیکو می‌آورد. در بازی به پلیر این تصمیم داده می‌شود که دارکو رو زنده‌نگه‌دارید یا بگذارید تا بمیرد، اما با دقت انتخاب کنید؛‌ شاید تصمیم خیرخواهانه در این بخش،‌ بسیار دردناک‌تر از تصمیم شرورانه باشد. دارکو برویچ یکی از بهترین دیالوگ‌های این قسمت را به خودش مرتبط کرده است و به همین خاطر است که نمی‌توان از جذابیت شرورانه این شخصیت به راحتی گذشت.

Sonny Forelli

۳. سانی فورلی در Grand Theft Auto: Vice City

سانی یکی از بهترین خط‌های داستانی بین کارکترهای اصلی و فرعی در سری GTA را دارد. این کارکتر به خوبی با روند بازی شیفت شخصیتی پیدا می‌کند و می‌توان او را یکی از نمونه‌های کامل شخصیت‌پردازی دانست. در سری جی تی ای،‌ همواره برداشت‌های جالبی از کارکترهای ایتالیایی می‌شود و سانی یکی از بهترین کارکترهای ایتالیایی است که می‌توان در سری پیدا کرد. سانی در مرحله آخر وایس سیتی، خیانت بسیار بزرگی به شخصیت اصلی بازی می‌کند و همین باعث مرگ او می‌شود که بعد از مرگ او، گروه گانگ او هم با او فرو می‌پاشد.

Weston

۲. دوین وستون در Grand Theft Auto V

وستون شاید به اندازه شرورهای قبلی دستانش را شخصا به خون آلوده نکرده باشد اما تمام کارهای بدی که انجام داده آنقدر برنامه‌ریزی شده و شرورانه هستند که این شخصیت را یکی از باهوش‌ترین شرورهای GTA V قلمداد می‌کند. او به اکثر شرورهای داخل سری مرتبط است و با ارتباطاتی که دارد به خوبی، کارهای خلاف قانون خود را هدایت می‌کند و نمی‌توان کتمان کرد که پیچش داستانی‌ای که راجع به شخصیت او وجود دارد، باعث می‌شود تا او یکی از عمیق‌ترین شخصیت‌پردازی‌های شرورانه را بین کارکترها داشته باشد.

Big Smoke

1.بیگ اسموک در Grand Theft Auto San Andreas

به خاطر محبوبیت بالایی که سن آندریاس بین قسمت‌های دیگر جی تی ای بین ما ایرانی‌ها دارد، بیگ اسموک را قطعا بهتر به خاطر داریم. بیگ اسموک حداقل برای من بهترین شرور سری است. انقدر خوب، آهسته و پیوسته به شخصیت‌پردازی بیگ اسموک در سن آندریاس پرداخته می‌شود که وقتی این کارکتر به سی جی و خانواده‌اش خیانت می‌کند، غیرقابل‌باورترین اتفاق ممکن است. درگیری با بیگ اسموک در بازی و در نهایت کشتن او شاید یکی از دردناک‌ترین اتفاقاتی باشد که مجبور هستید در سری GTA انجام دهید. دیالوگ‌های این شخصیت همیشه از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار بودند؛ به خصوص دیالوگ‌هایش هنگام سفارش غذا در رستوران! تمامی این موارد از بیگ اسموک، یکی از کاریزماتیک‌ترین کارکترهای سری GTA را به وجود آورده است.

نظر شما راجع به این لیست چیست؟ به نظر شما جای چه شخص دیگری در این لیست خالی است؟

منبع:Gamerant

مطالب مرتبط

سوالات متداول در رابطه با این محتوا

بهترین شخصیت‌های منفی سری GTA چه کسانی هستند؟

سری GTA شخصیت‌های منفی زیادی دارد اما از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کارکتر Big Smoke در قسمت سن آندریاس و دوین وستون در GTA V اشاره کرد.

۱
شخصیت‌های منفی بازی GTA: San Andreas چه کسانی هستند؟

مهم‌ترین شرورهای بازی جی تی ای سن آندریاس افسر پلیس فرانک تنپنی، بیگ اسموک و رایدر هستند.

۲
شخصیت‌های منفی بازی GTA V چه کسانی هستند؟

جی تی ای وی شرورهای زیادی دارد اما مهم‌ترین کسانی که در خط داستانی بازی به عنوان شرور معرفی می‌شوند، دوین وستون و استیو هینز هستند.

۳

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 4 دیدگاه
 • AMIRTAHA

  مهمان

  بیگ اسموک رو شماره یک قرار دادین…….
  این بیگ اسموک بود که جی تی ای سان الان انقدر معروف و خاطره انگیزه

  پاسخ دهید
 • سارو

  مهمان

  واقعا عالی بود ممنون از شما

  پاسخ دهید
 • Radmehr

  مهمان

  از نظر من بیگ اسموک غیر قابل باور ترین خیانت رو انجام داد فکرشم نمیکردم پشت این چهره مظلوم یه ادم خائن باشه حتی وقتی که کشتمش گریم گرفت………..

  پاسخ دهید
 • Taha

  مهمان

  از نظر من بیگ اسموک یکی از بهترین و رو مخ ترین شخصیت های شرور بود مخصوصا مرحله قطار که نمی تونستی بری تو نسخه فارسیش می گفت((تنها کاری که باید بکنی اینه که اون قطار لعنتیو دنبال کنی))
  خداوکیلی نسخه فارسی بازی از نسخه اصلیش بهتر بود مخصوصا صدا گذاری عالی ((سی جی _سوییت_رایدر_بیگ اسموک_سیزار_خواهر سی جی_حتی آدمای معمولی هم قشنگ صدا گذاری می شدن
  ممنون بابت این مقاله

  پاسخ دهید


Adv
Adv