دانلود زیرنویس فارسی بازی GTA III
کنسول پلی استیشن 5
محمد صادق شجاعی

آیا سونی در حال ساخت کنسول پلی استیشن 5 پرو است؟

محمد صادق شجاعی 30 مهر 1400 بدون دیدگاه

شرکت سونی با پلتفرم نسل نهمی‌اش یعنی کنسول پلی استیشن 5 موفقیت‌های بسیاری کسب کرده و حتی اخیرا توانسته به سلطه نینتندو سوییچ بر بازار آمریکا پایان بدهد. در حال حاضر این کنسول در دو نسخه استاندارد و دیجیتال در دسترس قرار دارد که تنها در امکان استفاده از دیسک و قیمت با یکدیگر تفاوت دارند. با این حال براساس اعلان فرصت شغلی که جدیدا منتشر شده، شرکت Sony در حال کار روی کنسول PS5 Pro است.

ماه میلادی آینده، اولین سالگرد عرضه کنسول پلی استیشن 5 است. با این وجود که بیش از 10 میلیون دستگاه از این کنسول وارد بازار شده است، اما هنوز بسیاری از بازیکنان قادر به تهیه آن نیستند. حتی معرفی مینی یخچال‌ ایکس باکس هم نتوانسته عطش علاقه‌مندان نسبت به خریداری کنسول نسل 9 سونی را کاهش دهد. در حالی که شرکت Sony در تامین نیاز بازار و ساخت هر چه بیشتر نسخه‌های مختلف پلی استیشن 5 با مشکلات و موانع متعددی رو‌به‌رو است، اعلان فرصت شغلی جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد این شرکت برنامه‌های خاصی برای آینده دارد. براساس این اعلان که برای اولین توسط وب‌سایت TweakTown رسانه‌ای شده، شرکت سونی به دنبال استخدام مهندس نرم‌افزار است. با استناد به توضیحات و شرح وظایف این فرصت شغلی، فرد استخدام شده به ساخت کنسول پلی استیشن 5 پرو کمک می‌کند.

شرکت سونی به مهندس نرم‌افزاری نیاز دارد که با طراحی و توسعه API جدید، زمینه لازم برای استفاده از تمام توان سخت‌افزاری کنسول پلی استیشن 5 را فراهم کند. در بخشی از اعلان فرصت شغلی به متقاضیان اطلاع داده می‌شود که در صورت استخدام، در معماری نسل‌های مختلف کنسول‌های پلی استیشن مشارکت خواهند داشت. این بدان معناست که در صورت عملکرد موفقیت‌آمیز و مفید در ساخت نسخه بعدی کنسول PS5، مهندس نرم‌افزار پذیرفته شده در بین سازندگان کنسول پلی استیشن 6 نیز قرار خواهد گرفت.

کنسول پلی استیشن 5

ویژگی‌های احتمالی کنسول پلی استیشن 5 پرو

با آغاز هر نسل از کنسول‌های خانگی، سازندگان پلتفرم‌ها تلاش می‌کنند تا محصول خود را نسبت به گذشته بهبود بخشیده و تجربه‌ای نو و متفاوت خلق کنند. اولین ویژگی احتمالی و یکی از بزرگترین تغییرات کنسول PS5 Pro نسبت به نسخه‌های قبل، پشتیبانی از رزولوشن 8K است. همچنین به احتمال زیاد شرکت سونی در این نسخه از GPU و CPU قوی‌تری استفاده خواهد کرد که این امر قیمت نهایی را افزایش خواهد داد.

به عبارت دیگر، کنسول‌های بین نسلی از جمله پلی استیشن 5 پرو با این هدف عرضه می‌شوند که آثار مختلف را با کیفیت بهتر و نرخ فریم بالاتر اجرا کنند. برای مثال در نسل قبل کنسول پلی استیشن 4 پرو به عنوان نسخه قوی‌تر کنسول PS4 عرضه شد و با وجود یکسان بودن پردازنده، نسخه پرو بازی‌ها را روان‌تر اجرا می‌کرد. همچنین در قالب این کنسول، کاربران پلتفرم‌های پلی استیشن برای اولین بار توانستند آثار را با رزولوشن 4K تجربه کنند. علاوه بر تفاوت‌های سخت‌افزاری و عملکرد بهتر در هنگام اجرای بازی‌ها، احتمال دارد که کنسول پلی استیشن 5 پرو از طراحی متفاوت بهره ببرد و حتی فضای کمتری را اشغال کند. همچنین این احتمال وجود دارد که این نسخه کنسول PS5 از حافظه بیشتری نسبت به نسخه‌های استاندارد و دیجیتال بهره ببرد.

نظر شما راجع به معرفی کنسول PS5 Pro چیست؟ آیا این اقدام شرکت سونی موجب نارضایتی بازیکنان خواهد شد؟ در صورت تحقق این امر کدامیک از نسخه‌های کنسول پلی استیشن 5 را خریداری می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: The Gamer

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Adv
Adv