Resident Evil 4 Remake بهترین بازی سال
یحیی رحیمی

آیا Resident Evil 4 Remake باید نامزد بهترین بازی سال می‌شد؟

یحیی رحیمی 24 آبان 1402 2 دیدگاه
409 بازدید

روز گذشته نامزدهای Game Awards 2023 در دسته‌بندی‌های مختلف اعلام شدند. بازی آلن ویک 2 و Baldur’s Gate 3 با هشت نامزدی در دسته‌های مختلف، پیشتاز بودند. در عین حال بازی‌هایی مانند افسانه زلدا، ماریو واندر، مارول اسپایدرمن 2 و البته رزیدنت اویل 4 نامزد دریافت جایزه بهترین بازی سال شدند. بسیاری از نامزدی Resident Evil 4 Remake برای دریافت جایزه تعجب‌زده شدند و معتقدند که یک بازسازی و ریمستر نباید در میان بازی‌های جدید جا خوش کند.

فردی در توییتر نوشت که «شاید نظرم مخالف با شما باشه، اما فکر می‌کنم ریمیک‌ها نباید برای دریافت جایزه بهترین بازی سال نامزد شوند.» این توییت بیش از سه هزار بار لایک شد و بسیاری با نظر او موافق بودند. افراد دیگری اضافه کردند که ریمیک رزیدنت اویل 4 یک بازی عالی است و به آن امتیاز کامل می‌دهند، اما باید در دسته‌بندی مخصوص ریمیک و ریمستر رقابت کند. چنین دسته‌بندی در گیم اواردز تعریف نشده است. اما آیا Resident Evil 4 Remake باید نامزد می‌شد؟

نکته اساسی آن است که شالوده بازی رزیدنت اویل 4 مربوط به دو دهه پیش است و تأثیرگذاری خود را داشته است. در واقع بازی‌هایی باید نامزد شوند که هنر بازی یا گیمینگ را به‌طور اساسی به‌پیش بیندازند و نوآوری خاصی داشته باشند. یک ریمیک که با هدف کسب درآمد دوباره از یک اثر ساخته می‌شود، چنین اهدافی ندارد. البته باید گفت که ریمیک رزیدنت اویل 4 همچنان یک بازی جدید است که مکانیک‌ها، گیم‌پلی و گرافیک از صفر ساخته شده است و فضا و لحن نیز تغییر یافته است.

Resident Evil 4 Remake بهترین بازی سالResident Evil 4 Remake نامزد دریافت جایزه بهترین بازی سال

کاربر دیگری با نظر بیان‌شده مخالف است و معتقد است که رزیدنت اویل 4 «یک بازی تازه است که امسال منتشر شده و تجربه تازه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد و بسیاری از افراد هم برای اولین بار آن را تجربه می‌کنند. عجیب خواهد بود اگر بازی بی‌کیفیتی را به‌جای این نامزد بهترین بازی سال کنند.» فرد دیگری نیز افزود: «ریمیک در واقع یک پروژه جدید است، به‌خصوص ریمیک‌های رزیدنت اویل کاملاً متفاوت هستند. شاید بهتر بود یک دسته‌بندی جدا برای این آثار در نظر گرفته می‌شد.»

مسئله اصلی آن است که محبوبیت و همچنین درآمد ریمیک‌ها به حدی است که توجه تمام صنعت بازی را به خود جلب کرده‌اند. کاربر دیگری نوشت که Dead Space Remake نیز فوق‌العاده بود و با این حساب باید نامزد دریافت بهترین جایزه سال می‌شد. افراد زیادی نیز نوشته‌اند که بازی Final Fantasy 16 باید به‌جای Resident Evil 4 نامزد می‌شد. بحث و گفتگو در مورد نامزدها بالا گرفته است و بسیاری انتقاد خود را نسبت به انتخاب‌ها نشان دادند.

تام هندرسون از گزارشگران معروف بازی‌های ویدیویی معتقد است که یک دسته‌بندی باید به IP یا عنوان کاملاً جدید تخصص یابد. او مدعی است که یک عنوان کاملاً تازه ارزش کیفی بیشتری دارند و باید توجه خاصی به آنها شود. نظر شما چیست؟ آیا یک ریمیک مانند رزیدنت اویل 4 باید نامزد دریافت جایزه بهترین بازی سال شود؟ نظرات خود را با ما و بقیه به اشتراک بگذارید.

منبع: TheGamer

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 2 دیدگاه
 • Raijin

  Raijin

  مهمان

  عجب، چرا فاز گرفتشون، یه ریمیک بشه بهترین بازی سال؟
  به جاش بگو بهترین ریمیک سال، من یاد اونای میندازه که یه سره استارفیلد فریاد می‌زدن
  ولی بفرما بهترین بازی سال شد بالدرز گیت که حقشه

  پاسخ دهید
  • Avatar

   سجاد در پاسخ به Raijin

   مهمان

   البته به نظر حق داره چون بازی سال باید بازی بشه که داستان جدید و حرف جدید و نواوری جدید داشته باشه رزیدنت اویل چهار ریمیک فقط بازی سال ۲۰۰۵ رو باز طراحی کرده و داستانش فرقی نکرده