فروش Assassin's Creed Mirage اساسینز کرید میراژ
یحیی رحیمی

اساسینز کرید میراژ موفق‌ترین بازی یوبی‌سافت در نسل جدید شد

یحیی رحیمی 20 مهر 1402 1 دیدگاه
346 بازدید

شرکت یوبی‌سافت اعلام کرد که بازی Assassin’s Creed Mirage بهترین شروع در میان عناوین نسل جدید این ناشر را داشته است. اساسینز کرید میراژ موفق‌ترین بازی یوبی‌سافت در نسل نهم بوده است و بیش از هر بازی دیگر آن‌ها در این نسل، خریدار داشته است. این بازی البته برای کنسول‌های نسل هشتم و کامپیوتر هم منتشر شد و قرار است نسخه مخصوص آیفون 15 پرو در اوایل سال 2024 منتشر شود.

بیانیه یوبی‌سافت نشان می‌دهد که تعداد بازی‌کنان هنگام انتشار میراژ با تعداد بازی‌کنان هنگام انتشار دو بازی Origins و Odyssey برابر بوده است و آن‌ها از استقبال گیمرها رضایت دارند: «مفتخریم اعلام کنیم که اساسینز کرید میراژ موفق‌ترین بازی هنگام انتشار در نسل جدید از لحاظ میزان فروش است.» منظور آن‌ها تعداد نسخه‌های فروخته‌شده مربوط به دو کنسول جدید مایکروسافت و سونی است. آمار دقیق تعداد بازی‌کنان و نسخه‌های فروخته‌شده اعلام نشد.

بازی میراژ توسط استودیو بوردو یوبی‌سافت توسعه یافت. این استودیو محتوای Wrath of the Druids را برای بازی والهالا توسعه داد. میراژ نیز قرار بود یک بسته الحاقی دیگر باشد که بعدها به یک بازی کاملاً جدید تبدیل شد. این باعث شده است تا طول بازی Assassin’s Creed Mirage کوتاه باشد و بخش اصلی داستان را دوازده‌ساعته تمام کرد. المان‌های بازی نیز مشابه عناوین اولیه ساخته شده است و آن مکانیک‌های نقش‌آفرینی بازی‌های قبلی حذف شده‌اند.

فروش Assassin's Creed Mirage اساسینز کرید میراژشروع موفقیت‌آمیز Assassin’s Creed Mirage

گیمرها طبق آمار و ارقام اعلام شده حدود 479 سال را به پارکور در پشت‌بام‌های بغداد پرداخته‌اند و همچنین 60 میلیون بار نیز از بلندترین ساختمان‌ها به پایین شیرجه زده‌اند. آمار دقیقی در مورد تعداد گربه‌های نوازش‌شده نیز اعلام شده است، اما یوبی‌سافت از اعلام میزان فروش بازی و همچنین تعداد بازی‌کنان آن سر باز زده است. میراژ شروع خوبی در انگلستان داشته است و توانست در هفته اول انتشار، جایگاه دوم چارت فیزیکی بریتانیا را به خود اختصاص دهد.

گیمرها و منتقدان آن‌طور که یوبی‌سافت انتظار داشت از بازی جدید مجموعه اساسینز کرید استقبال نکردند. اگرچه این بازی به ریشه‌ها بازگشته است، اما ایده‌های اولیه به‌درستی اجرا نشده‌اند. طبق گفته کارگردان بازی، یوبی‌سافت هیچ برنامه‌ای برای انتشار بسته الحاقی برای میراژ ندارد و در نتیجه کار یوبی‌سافت با این بازی به پایان رسیده است. دو بازی تراز اول از مجموعه Assassin’s Creed در حال ساخت هستند و باید دید که این عناوین از چه روندی پیروی می‌کنند. آیا یک اثر نقش‌آفرینی خواهند بود یا یک اکشن مخفی‌کاری. نظر شما چیست؟ آیا میراژ همان بازی‌ای بود که انتظارش را داشتید؟‌

منبع: VGC

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 1 دیدگاه
  • Avatar

    Masod.rowshan

    مهمان

    سلام این بازی رو تا حالا تجربه نکردم ولی مطمئنا تجربه خواهم کرد. سریهای جدید این بازی فوق العاده هستند

    پاسخ دهید